"Wydrukuj potrzebującemu rękę 3D" - pierwszy dzień sympozjum

Ręka 3D czy proteza? Kto może skorzystać z wydrukowanego w 3D przedramienia i jakie są uwarunkowania prawne dla takich projektów? Takie pytania pojawiały się podczas pierwszego dnia sympozjum naukowego „Wydrukuj potrzebującemu rękę 3D”, które odbywa się w dniach 7-8 maja w Auditorium Novum.

 

O możliwościach rozwoju i zasadach projektowania opowiadał dr Krzysztof Grandys lekarz Szpitala Dziecięcego w Krakowie i wolontariusz E-Nable Community Fundation.
Enabling The Future to ruch zrzeszający wolontariuszy z całego świata, którzy pomagają ludziom potrzebującym niedrogiego urządzenia protetycznego. Sympozjum ma zachęcić studentów do włączenia się do wolontariatu i zainteresować szersze grono pracowników uczelni. Jak powiedział organizator konferencji dr n.med. Stanisław Jung z Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP, w planach jest stworzenie regionalnego ośrodka wolontariatu. Podczas sympozjum prezentowana jest Ręka 3D, która powstała we współpracy Zakładu Inżynierii Biomedycznej i Zakładu Inżynierii Materiałowej i Przetwórstwa Tworzyw UTP.

Już jutro (8.05.) drugi dzień sympozjum, na które serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 


Drukuj