Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/aktualnosci/aktualnosci_2019/dsu

DSU students expand research skills in Poland

W poniedziałek 17 czerwca zorganizowano sympozjum kończące czterotygodniowy pobyt na UTP dziesięciorga studentów z Delaware State University/Dover.

To już czwarty rok kiedy studenci amerykańscy goszczą na naszej uczelni pod opieką prof. Mazena Shahina biorąc udział w projektach naukowych oraz zwiedzając Polskę w organizowanych dla nich wycieczkach.

Jak co roku udział w sympozjum wzięły udział władze uczelni amerykańskiej:

• Dr. Wilma MISHOE, DSU President, first woman to hold this position at the DSU
  • Dr. Devona WILLIAMS, the Board of Trustees Chairwoman
  • Mr. Antonio BOYLE, Vice President for Strategic Enrollment
  • Dr. Fengshan LIU, Associate Vice President for International Affairs
  • Mr. Carlos HOLMES, Director of News Services

Sympozjum otworzył prof. Adam Gadomski, prorektor UTP ds. współpracy międzynarodowej, a prowadził je dr Ryszard Zamorski. Po zakończeniu prezentacji studenci odpowiadali na pytania i komentarze dotyczące ich pracy, po czym otrzymali pamiątkowe dyplomy, które, w obecności opiekunów projektów, wręczali prof. Gadomski oraz dr Mishoe.
Szczególnie gorąco dziękowano prof. Shahinowi, opiekunowi studentów, który organizował przyjazd ze strony amerykańskiej. Profesora uhonorowano pamiątkowym dyplomem.

Informacja o prowadzonych przez studentów badaniach i fotorelacja z pobytu została zamieszczona na stronie Delaware State University (USA) i jest dostępna pod adresem https://www.desu.edu/news/2019/06/dsu-students-expand-research-skills-poland.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/dsu{/gallery}