Ari Horie na UTP

9 kwietnia 2019 r. w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności UTP odbyło się spotkanie z Ari Horie, założycielką start-upów kobiecych Women’s Startup Lab w Menlo Park w Kalifornii, która wygłosiła wykład oraz poprowadziła warsztaty i sesje pytań/odpowiedzi na temat: "Dlaczego Dolina Krzemowa? Ucz się na sukcesach i porażkach. Rola kobiet w innowacjach".

Tego samego dnia o godzinie 15.30 w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym Ari Horie spotkała się z kobietami biznesu. Uczestniczyła w dyskusji  "Jak przetrwać jako kobieta przedsiębiorca?”. Spotkania zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektu pn. "Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej". Partnerem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Ari Horie to założycielka i CEO akceleratora dla start-upów zakładanych przez kobiety Women’s Startup Lab w Menlo Park, w Kalifornii. Jak powiedziała w wywiadzie udzielonym Marcie Zucker, autorce książki "Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej” – "W Women’s Startup Lab szukamy sposobów, by jasno redefiniować sukces: jak znaleźć dostęp do potężnych środków i doradców, aby przyspieszyć twój sukces.”
Ari Horie pochodzi z Japonii, ale wiele lat mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej, gdzie pomaga kobietom w przebijaniu kolejnych szklanych sufitów. I razem ze swoimi podopiecznymi odnosi spektakularne sukcesy. Od lat figuruje na czele wielu międzynarodowych rankingów, w tym między innymi: w 2019 roku, japońska grupa wydawnicza Nikkei Business, zaliczyła Ari Horie do grupy 50 najważniejszych osób, które zmieniają świat „Top 50 important people who transformed the world”.Link do artykułu na INNPoland, wywiad z Ari Horie: link.


Drukuj