Studia doktoranckie na Auburn University w Alabamie

Trzeba być dobrym studentem z pasją, zaangażowanym i otwartym na nowe wyzwania, aby podjąć studia doktoranckie na Auburn University w USA. Przekonywali o tym przedstawiciele uczelni z Alabamy podczas seminarium zorganizowanego 17 maja przez Dział Współpracy Międzynarodowej.

 

 

Auburn University plasuje się wśród 50 najlepszych publicznych amerykańskich uczelni. W Samuel Ginn College of Engineering można wybierać z 10 wydziałów m.in. mechanicznego, chemicznego czy informatycznego. Doktoranci, którzy zdecydują się na prace badawcze mają zapewnione finansowe wsparcie. Z oferty uniwersytetu już skorzystali doktorzy UTP, którzy uzupełniali swój materiał habilitacyjny, a w tym roku planuje rozpocząć tam studia doktoranckie studentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.
Seminarium prowadzone przez prof. Adama Gadomskiego, prorektora ds. współpracy międzynarodowej cieszyło się zainteresowaniem studentów. Ofertę Auburn University prezentował prof. George Flowers – prorektor ds. studiów magisterskich i doktoranckich. W spotkaniu wzięli udział także dwaj profesorowie amerykańskiej uczelni: Andrzej Nowak oraz Jeff Suhling.


Drukuj