Lubelskie Dni Informatyki

Lubelskie Dni Informatyki, czyli popularne “LDI” to największa konferencja IT wschodniej ściany Polski. Wydarzenie to jest organizowane przez Koło Naukowe Informatyków oraz Grupę KUL.NET działającą przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy objął patronat nad wydarzeniem. Tegoroczna edycja LDI, już po raz dwunasty skupi przy sobie osoby pracujące oraz interesujące się branżą IT.
Konferencja Lubelskie Dni Informatyki sukcesywnie, z roku na rok, przyciąga coraz większą rzeszę odwiedzających. W zeszłym roku było to ponad 1200 osób!


Nie jest to jednak jedyna rzecz warta uwagi. Statystyki mówią same za siebie.
Przede wszystkim, uczestnicy zeszłorocznej konferencji mieli do wysłuchania 6 starannie przygotowanych prelekcji, ponadto do wyboru było aż 11 inspirujących warsztatów prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie.
O tym, jak bardzo pożądana jest ta część konferencji świadczy rejestracja - należy bowiem zgłosić chęć uczestnictwa. Wolne miejsca na owe zajęcia od wielu lat rozchodzą się bardzo szybko. W przygotowaniach do ubiegłorocznej konferencji brało udział, w mniejszym lub większym stopniu, 144 firmy.

Konferencja skierowana jest do studentów, osób pracujących w branży IT, pasjonatów oraz sympatyków popularnych technologii. Jest bezpłatna, jedyny wymóg to rejestracja na stronie wydarzenia. Pierwsze 400 osób, które pojawią się na konferencji, otrzymają drobny upominek od organizatora. 

Podstawą konferencji są jednak warsztaty i prelekcje. Co roku prezentowane są na nich ciekawostki oraz nowinki z branży informatycznej. Prowadzący to doświadczeni oraz będący na bieżąco z innowacjami specjaliści. Dla nowych osób w branży - także tych, którzy szukają swojego pierwszego zatrudnienia - pojawią się targi pracy, które pozwolą na zestawienie nabytej wiedzy z rynkiem oraz jego potrzebami. Swoje miejsce na konferencji znajdą zatem wszyscy.

Nie po raz pierwszy gospodarzem i współorganizatorem konferencji jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. “Nie wybraliśmy tego miejsca przypadkiem. Atmosfera, która panuje w Parku, motywuje nie tylko młodych przedsiębiorców, czy środowisko akademickie. Każdy odwiedzający już po kilku minutach czuje nowe siły i chęci do działania. Ta energia jest zaraźliwa” - tak o wyborze miejsca mówią przedstawiciele grupy organizującej LDI. Tak rzeczywiście jest: nowoczesna architektura spotyka się tu z nowoczesną technologią.

Podobnie względem lat poprzednich, Lubelskie Dni Informatyki odbędą się 13 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3.
Więcej informacji na temat samego wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej: www.ldi.org.pl.

Więcej informacji na:

www.LDI.org.pl

www.facebook.com/LubelskieDniInformatyki

www.linkedin.com/company/Lubelskie-Dni-Informatyki

www.instagram.com/LDI_2019