Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy English Speaking Union

9 marca 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyły się ogólnopolskie eliminacje do międzynarodowego konkursu krasomówczego.

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie English Speaking Union, którego siedzibą jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Stowarzyszeniu przewodniczy nauczycielka języka angielskiego na UTP – Alina Maciąg, która prowadzi na uczelni także koło naukowe „Wspólny język”. Uczestnicy konkursu odwiedzili nasz uniwersytet. W Bibliotece Głównej wzięli udział w warsztatach z mowy ciała i origami.

Zwycięzcą polskiego finału została Martyna Nitek (VII LO w Bydgoszczy) i to ona weźmie udział w finale międzynarodowym, który odbędzie się w Londynie. Zmaganiom konkursowym przyglądał się również prof. Adam Gadomski prorektor ds. współpracy międzynarodowej UTP.

Ideą konkursu jest promowanie porozumienia między mieszkańcami różnych krajów dzięki użyciu języka angielskiego. To także szansa na poznanie innych kultur, wymianę poglądów i zdobywanie doświadczenia.

Wyniki.

Warsztaty z mowy ciała: