Dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy podpisano trójstronne porozumienie dotyczące współpracy UTP z firmą Nokia oraz VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Umowa porozumienia dotyczy wspólnych działań mających na celu budowanie i poszerzanie świadomości o branży IT wśród uczniów szkoły oraz studentów.

- Chcemy wspólnie budować tożsamość naszego miasta, jako silnego ośrodka i centrum IT/ICT. Będziemy zachęcać młodzież do studiowania w Bydgoszczy i promować zatrudnienie w branży informatyczno-komunikacyjnej – mówi rektor UTP prof. Tomasz Topoliński.

Współpraca partnerów umowy to także pomoc w budowaniu ścieżek kariery zawodowej młodych ludzi. Nokia weźmie udział w opracowaniu programu nauczania, przygotuje warsztaty programistyczne. Strony będą organizować spotkania z pracownikami Nokii, studentami i nauczycielami akademickimi uniwersytetu, a także współtworzyć wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne na terenie uniwersytetu, szkoły i firmy Nokia.
Henryk Hruszka, który podpisywał dziś umowę z ramienia Nokii powiedział, że firma planuje m.in. zorganizowanie atrakcji w formie warsztatów, dzięki którym uczniowie liceum i studenci UTP przekonają się na własnej skórze jak wygląda praca w międzynarodowej firmie.

- Wiążemy z tą współpracą duże nadzieje i wierzymy, że uda nam się przekonać absolwentów szkoły, żeby studiowali w Bydgoszczy, a potem pracowali u nas – mówił Hruszka.

Ze strony VIII LO umowę podpisała dyrektor Aldona Sobień.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: