Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne, pierwszego stopnia na następujące kierunki:

Uwaga kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia w UTP! (rekrutacja podstawowa)

Fundacja Kościuszkowska ogłosiła nowy nabór wniosków na stypendia i granty badawcze na studia, badania oraz staże dydaktyczne w uniwersytetach i innych instytucjach kształcenia wyższego w USA.

Uprzejmie informujemy, że Główny Urząd Statystyczny ogłosił konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki. Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie oraz prace doktorskie z zakresu statystyki, obronione na wyższych uczelniach publicznych i niepublicznych w roku akademickim 2015/2016, które uzyskały pozytywną ocenę.

Inżynieria w biologii stosowanej to nowy kierunek na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy, który uzyskał dofinansowanie w ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Nowe kierunki kształcenia.
Dzięki dofinansowaniu kandydaci na ten kierunek są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.

Baltic University Programme (BUP) przyznaje Nagrodę dla autora pracy doktorskiej, bronionej w jednym z uniwersytetów członkowskich należących do Programu Uniwersytetu Bałtyckiego. Głównym celem programu BUP jest wspieranie wysokiej jakości badań promujących zrównoważony rozwój.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, szósty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do 520 osób. Wśród nagrodzonych w tej edycji znalazła się pani inż. Weronika Kruszelnicka - obecnie studentka studiów magisterskich - kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Będzie realizował temat badawczy pt.: Inteligentne monitorowanie charakterystyk rozdrabniania biomasy uziarnionej za 220 000 zł.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: