MOSTECH to program wymiennego kształcenia studentów w uczelniach technicznych w Polsce. W programie uczestniczą:MOSTECH plakat foto

1. Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie,

23. Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie,

24. Uniwersytet Zielonogórski,

25. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie,

Jednostką koordynującą funkcjonowanie programu jest biuro Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych mieszczące się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (www.kaut.agh.edu.pl)

Założenia programu MOSTECH

Założeniem programu MOSTECH jest wdrożenie procesu bolońskiego, podnoszenie jakości kształcenia i ułatwianie krajowej wymiany studentów. Studia w ramach programu MOSTECH może podjąć student po zaliczeniu drugiego roku studiów, zaliczeniu bez braków semestru bieżącego oraz po uzyskaniu zgody dziekana Uczelni macierzystej na odbycie studiów w innej uczelni. W ramach programu MOSTECH student ma możliwość:

• odbycia semestru studiów w wybranej uczelni,
  • studiowania w ramach indywidualnego programu studiów,
  • studiowania w ramach standardowego programu zgodnego z planem nauczania na danym semestrze w uczelni przyjmującej.

Zaliczenie odbytych studiów

Tryb zaliczenia semestru oparty jest o przyjęty system ECTS. Semestralny program studiów powinien zapewniać uzyskanie 30 punktów ECTS. W przypadku braku 30 punktów ECTS, brakujące punkty należy uzyskać w uczelni macierzystej. Odbyte przez studenta zajęcia wraz z uzyskanymi ocenami potwierdza dziekan wydziału danej uczelni.

Stypendia

W trakcie odbywania studiów w ramach programu MOSTECH, przysługujące studentowi stypendia: socjalne, naukowe, ministra NiSzW i inne wypłaca uczelnia macierzysta. Uczelnie przyjmujące studentów zapewniają odpłatnie, w miarę możliwości, miejsca w domu akademickim, zgodnie z własnym systemem opłat.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: