Skorzystaj z możliwości wyjazdu na praktyki w ramach programu Erasmus+ jeszcze tego lataMożesz otrzymać 400 €, 500 € lub 600 € miesięcznie na pobyt zagranicą
Więcej informacji w zakładce: Erasmus+ Studenci – praktyki oraz w Dziale Współpracy Międzynarodowej

Szukając firm, zajrzyj tutaj:

Studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W roku akademickim 2016/2017 uruchamiamy kolejny nabór na stacjonarny Kurs przygotowania pedagogicznego dający pełne kwalifikacje pedagogiczne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 15.00 - ul. Fordońska 430 wydział zarządzania

Firma Nomet Sp. z o.o. wiodący producent akcesoriów meblowych pod patronatem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy ogłasza konkurs na projekt nietuzinkowego wieszaka lub systemu wieszaków.

Jeśli studiujesz, ale myślisz o założeniu swojej firmy lub jeśli już prowadzisz własną działalność gospodarczą, możesz skorzystać z oferty Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Gimnazjalnej 2a w Bydgoszczy.

Na młodych przedsiębiorców czeka 12 biur o powierzchni od 11 m2 do 28m2. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane w pełni wyposażone (meble, komputer), z dostępem do Internetu, zasobów w „chmurze obliczeniowej”, urządzeń biurowych i zaplecza socjalnego. Przedsiębiorcy mogą korzystać również z usługi wspólnego sekretariatu.

Masz chęci podnieść swoje kwalifikacje? Jesteś zainteresowany podjęciem stażu, bądź praktyk? Chcesz wiedzieć jakie oczekiwania mają pracodawcy? Jeśli odpowiedziałeś chociaż raz TAK, to w takim razie zapraszamy Cię na DROGOWSKAZY KARIERY!

Misterium Męki Pańskiej – 2016

Fordońska Dolina Śmierci

W Światowy Dzień Młodzieży, który jest obchodzony na całym świecie lokalnie w Niedzielę Palmową, Duszpasterstwo Akademickie MARYTRIA zaprasza na XVI Misterium Męki Pańskiej  do Fordońskiej Doliny Śmierci.

Jezus powiedział do S. Faustyny: „Serce Moje przepełnione jest miłosierdziem wielkim dla dusz. Oby mogły zrozumieć, że Ja jestem dla nich Ojcem najlepszym, że dla nich wypłynęła z serca Mojego krew i woda".

Krew i woda, słowa, które są hasłem tegorocznego Misterium, są jednocześnie znakiem Bożego miłosierdzia, które oczyszcza i umacnia każdego, kto z ufnością stanie pod Krzyżem. Te dwa promienie, dwa źródła i dwa znaki, przez które odkrywamy czystość serca obmytego wodą chrztu i głębię Miłości Miłosiernej, która za nas umiera na krzyżu.

W tym roku pragniemy przez Misterium przybliżyć tą wielką tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Pomocą będzie nam w tym Sekretarka Bożego Miłosierdzia - św. s. Faustyna, a także historia współczesna, opowiadająca o odkryciu głębi i sensu chrztu świętego. Te wątki, jak zawsze, wplecione są w historię najważniejszą - w wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Nasze misterium wplata się w ważne, aktualne wydarzenia - trwamy w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, trwamy w roku jubileuszu Chrztu Polski, a także przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Te wydarzenia - mamy nadzieję - odnajdziecie w naszym Misterium.

Te wielkopostne dzieło wpisało się do tradycji naszej diecezji. Rok rocznie przybywa tego dnia blisko 20 000 widzów, by przez uczestnictwo w Misterium jeszcze pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. W organizacji tego wydarzenia bierze udział ok. 200 osób,  a aktorsko angażuje się około setka. Przygotowania trwają przez kilka miesięcy, a całe dzieło w całości oparta jest na wolontariacie.

Misterium Męki Pańskiej będzie wystawione 20 marca o godzinie 16:00 oraz 20:00.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani z S.K.M.A. „Pokolenie” i D.O.D.A. „Martyria”. Współorganizatorem jest Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Więcej na www.misterium.bydgoszcz.pl

Plakat Ogolnopolskie Warsztaty Architektoniczne bydgOSSA 2015W dniach 18-25.10.2015 r. po raz pierwszy w Bydgoszczy odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne bydgOSSA 2015 przygotowane przez studentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury (OSSA) są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów kierunków projektowych w Polsce i nie tylko. Warsztaty przyciągają uwagę świata architektury, techniki i sztuki. Przez tydzień 100 studentów z kraju i zza granicy, prowadzonych przez doświadczonych architektów z całego świata, porusza problemy przestrzeni miejskiej miasta organizatorów.

W tym roku warsztaty odbędą się w Bydgoszczy pod roboczą nazwą bydgOSSA 2015. Organizatorami wydarzenia są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury, Koło Naukowe Architektury i Urbanistyki GRUPA B działające przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Fundacja ROZWÓJ UTP.

Tematem przewodnim bydgOSSY będzie ECHO. Pojęcie nawiązuje do długiej tradycji muzycznej miasta, ale staje się również punktem wyjścia do dyskusji nad rolą dźwięku w przestrzeni miasta oraz miejscu zamieszkania każdego człowieka. Biorąc pod uwagę dominację wizualnego aspektu odbioru przestrzeni, zmysł dźwięku jest często pomijany w rozważaniach projektowych.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: