Organizacja studiów – studia drugiego stopnia na kierunku Inżynieria biomedyczna trwają 4 semestry i są realizowane w formie stacjonarnej.
Do wyboru są dwie specjalności:
- INŻYNIERIA TELEMEDYCZNA
- BIOMECHANIKA
W ramach studiów, łącznie do realizacji jest około 800 godzin w systemie modułowym, obejmującym wieloaspektowo: systemy teleinformatyczne, telematykę medyczną, sztuczną inteligencję w medycynie i techniki wizyjne w medycynie oraz automatykę i sterowanie, badanie materiałów i tkanek, rehabilitację ruchową oraz projektowanie i modelowanie struktur biomechanicznych. We właściwym wyborze przez studenta przedmiotów w poszczególnych modułach, tak aby osiągnąć założone efekty kształcenia dla modułu, pomocny będzie tutor.
Twoje kwalifikacje – uzyskasz wiedzę w zakresie systemów informatycznych i infrastruktury technicznej w aplikacjach telemedycznych, technik obrazowania medycznego i transmisji danych medycznych, materiałów biomedycznych oraz biomechaniki i modelowania struktur biomechanicznych. Będziesz przygotowany do prowadzenia prac badawczych, projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę, zarządzania pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia jednostek opieki medycznej. Nabędziesz umiejętność korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych oraz materiałowych.
Twoja potencjalna praca – po ukończeniu studiów magisterskich będziesz przygotowany do pracy w firmach informatycznych opracowujących i eksploatujących systemy informatyczne, w zapleczu technicznym szpitali i przychodni, administracji służby zdrowia, małych i średnich przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, produkcją i/lub doradztwem i dystrybucją aparatury medycznej i urządzeń rehabilitacyjnych oraz wyposażeniem gabinetów lekarskich.
Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści podstawowych dotyczą:
- eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę,
- rozwiązywania problemów badawczych i innowacyjnych oraz wdrażania nowych rozwiązań technicznych.
Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści kierunkowych dotyczą:
- ekonomicznych i organizacyjnych zagadnień inżynierii biomedycznej,
- pomiarów i sterowania obiektami biologicznymi,
- uwarunkowań świadczenia usług telemedycznych,
- projektowania, modyfikacji i wytwarzania aparatury oraz systemów technicznych wspomagających pracę lekarzy,
- obróbki sygnałów diagnostycznych,
- modelowania i projektowania elementów biomechanicznych.