inzynieria biomedyczna foto1Organizacja studiów – studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna trwają 4 semestry i są realizowane tylko w formie stacjonarnej. Do wyboru masz dwie specjalności: inżynierię telemedyczną i biomechanikę.

Uruchomienie specjalności jest możliwe przy deklaracji przynajmniej 25 studentów. Łącznie do realizacji jest około 800 godzin w systemie modułowym. We właściwym wyborze przez studenta przedmiotów w poszczególnych modułach, tak aby osiągnąć założone efekty kształcenia dla modułu, pomocny jest przydzielony studentowi tutor. Kształcenie oparte jest o różne formy w tym także e-learning proponowany przez Ośrodek Telemedycyny w Tromsø w Norwegii.

Twoje kwalifikacje – uzyskasz wiedzę z zakresie biomechaniki i modelowania struktur biomechanicznych, informatyki medycznej, a szczególnie z zakresu telematyki medycznej, technik obrazowania medycznego, materiałów biomedycznych. Będziesz przygotowany do: prowadzenia prac badawczych, projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę, zarządzania pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich. Nabędziesz umiejętność korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i tera-peutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych.

inzynieria biomedyczna foto3Twoja potencjalna praca – po ukończeniu studiów magisterskich będziesz przygotowany do pracy w firmach informatycznych opracowujących i eksploatujących systemy informatyczne, zapleczu technicznym szpitali i przychodni, administracji służby zdrowia, małych i średnich przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją aparatury medycznej i urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich, jednostkach zajmujących się doradztwem i dystrybucją aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich.

Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści podstawowych dotyczących:

• eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę,
  • rozwiązywania problemów badawczych i innowacyjnych oraz wdrażania nowych rozwiązań technicznych.

inzynieria biomedyczna foto2Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści kierunkowych dotyczących:

• ekonomicznych i organizacyjnych zagadnień inżynierii biomedycznej,
  • pomiarów i sterowania obiektami biologicznymi,
  • uwarunkowań transgenicznych świadczenia usług telemedycznych,
  • projektowania, modyfikacji i wytwarzania aparatury i systemów technicznych wspomagających pracę lekarzy,
  • obróbki sygnałów diagnostycznych,
  • modelowania i projektowania elementów biomechanicznych.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: