godlo
utp portal
hr excellence
Image is not available
Format 2.0 nr 9 już jest!

W numerze m.in.

- Świadomy praw i obowiązków...
- Nie lubię nudy
- Czym jest dla ciebie architektura wnętrz?
- Sztuka bez emocji nie istnieje
- Ogród - "żywe" dzieło
- Potrzebni są dobrze wykształceni ludzie

Image is not available
Format 2.0 nr 9 już jest!

W numerze m.in.

- Świadomy praw i obowiązków...
- Nie lubię nudy
- Czym jest dla ciebie architektura wnętrz?
- Sztuka bez emocji nie istnieje
- Ogród - "żywe" dzieło
- Potrzebni są dobrze wykształceni ludzie

Arrow
Arrow
Slider

Inwestujemy w przyszłość UTP

Chodnik przed budynkiem głównym, podobnie jak wejścia boczne do budynków 2.2, 2.4, 2.6, 2.7 oraz wymiana płyt chodnikowych wzdłuż elewacji zachodniej przy bud. 2.2 i 2.3., zostały odnowione, aby poprawić bezpieczeństwo studentów i pracowników, a jednocześnie estetykę otoczenia obiektów przy Al. prof. S. Kaliskiego - opowiada Kanclerz UTP Karolina Sokalska.

PŁYNY ZWYKŁE I NIEZWYKŁE

Rozmowa z Emilem Smykiem, zdobywcą Diamentowego Grantu, wykładowcą w Zakładzie Mechatroniki i Maszyn Roboczych Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Studenci dla wykładowców - Gala Nauczycieli Akademickich 2019

Gala Nauczycieli Akademickich 2019 to pierwszy taki konkurs organizowany przez studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

CAŁE ŻYCIE Z KAKTUSAMI

Rozmowa z Piotrem Licznerskim, znanym hodowcą kaktusów i... najstarszym doktorantem na UTP.

Nagrodzona współpraca czyli studenci DSU na UTP

Jest już tradycją uniwersytetu, że przed wakacjami w maju i w czerwcu gościmy grupę studentów z USA. Ta współpraca UTP z Delaware State University w Stanach Zjednoczonych trwa ponad 2 lata.

ERASMUSOWO

1 października w murach naszej uczelni powitaliśmy zagranicznych studentów, którzy co roku goszczą u nas w ramach programu Erasmus+. O swojej erasmusowej przygodzie opowiada studentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt – Weronika Grzegorczyk.

Nie rozmawiajmy o błędach

Wywiad z gościem specjalnym, prof. Jerzym Baralczykiem w dniu Inauguracji roku akademickiego 2018/2019, który wygłosił wykład inauguracyjny o tym, jak mówić i pisać, przeprowadziła Ewa Lewandowska.

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego na UTP

Uniwersytet Dziecięcy UTP istnieje już od 10 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych naukowców. Każdego roku w zajęciach uczestniczy ponad 500 spragnionych wiedzy małych adeptów nauki.

Dr inż. Franciszek Bromberek Doktorem Honorowym Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim na Ukrainie

27 września podczas uroczystego posiedzenia Senatu dr inż. Franciszek Bromberek otrzymał tytuł Doktora Honorowego Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim.

 

Kolejne innowacyjne projekty

„Inkubator Innowacyjności 2.0” to kolejna edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest wsparcie polskich uczelni prowadzących aktywną działalność w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych. To też wzmocnienie działań inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym.

Spotkanie Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego

JM Rektor UTP - Tomasz Topoliński - wziął udział w spotkaniu Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego.

Kreska, Bryła, Roślina – Wystawa prac studentów Architektury Krajobrazu

W dniach 07.01.2019-07.02.2019 po raz pierwszy prezentujemy prace wykonane przez studentów Architektury krajobrazu pod tytułem: „Kreska, Bryła, Roślina – Wystawa prac studentów Architektury Krajobrazu”.

Spotkanie z prof. Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda

9 października br. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbędzie się spotkanie z profesorem Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda, który wygłosi wykład i przeprowadzi warsztaty pt. „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej. Dolina Krzemowa a Polska. Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”.

 

Publish modules to the "offcanvs" position.