Zapraszamy do udziału w Pierwszym Spotkaniu Panelowym Ekspertów organizowanym w ramach projektu pn. "Inkubator Innowacyjności +" z programu realizowanego w ramach działania pozakonkursowego pn. "Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach konsorcjum projektowego w programie Inkubator Innowacyjności+, zaprosił na seminarium informacyjne dotyczące wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym i otoczeniem gospodarczym, które odbyło się 20 czerwca 2017 roku w Auli Copernicanum w Bydgoszczy.

12 czerwca, podczas wizyty wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina w siedzibie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zostało zorganizowane spotkanie z przedsiębiorcami, przedstawicielami lokalnego biznesu i świata nauki.

IGP6732 1„Komercjalizacja badań naukowych szansą dla naukowców i przedsiębiorców Województwa Kujawsko – Pomorskiego” to główny temat konferencji współorganizowanej przez Regionalne Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii i Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wydarzeniu patronował JM Rektor UTP Prof. Tomasz Topoliński a także Wojewoda Kujawsko – Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz.

DSC 0429Już po raz drugi w tym roku członkowie Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii spotykają się by wymienić się wiedzą, doświadczeniem i przykładami dobrych praktyk w zakresie obsługi procesu komercjalizacji. Podczas spotkania poruszane są tematy takie jak: wycena własności przemysłowej, umowy licencyjne w praktyce, wynagrodzenia z tytułu komercjalizacji, przedsiębiorczość akademicka – spółki celowe i spółki córki – spin-off’y i spin-out’y/ To tylko kilka tematów w przebogatym programie konferencji.

Partnerstwo nauki i biznesu 1Klastry. Od kilku lat bardzo popularnym by nie powiedzieć „modnym” stało się zjawisko łączenia się przedsiębiorców w grupy, co jeszcze kilkanaście lat temu nie było takie oczywiste, chociaż pojawiały się już pierwsze inicjatywy, które dziś mają już olbrzymie doświadczenie płynące z klastrowania. Na II seminarium „Partnerstwo Nauki i Biznesu. Rozwój gospodarczy Pomorza i Kujaw oparty na Klastrach, uczestnicy starali się postawić i znaleźć odpowiedź na wiele pytań takich jak: Czy łączenie się przedsiębiorców w grupy zwiększa siłę oddziaływania pojedynczego podmiotu? Czy pojedynczy podmiot w klastrze może determinować rozwój całego klastra? Konkurencja w klastrze może wpływać na jego stymulację i rozwój, czy będzie raczej przyczynkiem do sytuacji zapalnych w grupie? Czy klaster potrzebuje wsparcia jednostek naukowych bądź IOB i w jakim celu? Możliwość spotkania się przedstawicieli klastrów z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego, Centrum Transferu Technologii oraz Pracodawcami Kujaw i Pomorza w jednym miejscu w wielu przypadkach była szansą na merytoryczną dyskusję o swoich potrzebach i problemach.

W Warszawie w dniach 17 -19 maja 2016 r. miała miejsce XXVII konferencja SOOIPP. Reprezentantami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego byli Pani Katarzyna Ośmiałowska i Pan Waldemar Wiśniewski pracownicy Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii. Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce jest organizacją mającą już wieloletnie doświadczenie w budowaniu ekosystemu innowacji. Na długiej liści członków widnieją Centra Transferu Technologii, Spółki Celowe, Parki Technologiczne, Uczelnie Publiczne i Niepubliczne i szeroki wachlarz Instytucji Otoczenia Biznesu.

foto PatlibW dniach 3-4 maja 2016r. odbyła się corocznie organizowana konferencja dla wszystkich pracowników krajowych Urzędów Patentowych państw członkowskich EPO i dla pracowników Ośrodków Informacji Patentowej zwanych PATLIB. W tym roku konferencja została zorganizowana w Helsinkach w Finlandii. Pośród 212 uczestników konferencji uczestniczył również przedstawiciel CTT pani Katarzyna Piecuch.

DSC 047131 marca odbyło się w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań informacyjno-networkingowych zorganizowanych przez Centrum Transferu Technologii UTP i Pracodawców Pomorza i Kujaw, które ma poprawić współpracę świata nauki i biznesu przy realizowaniu przedsięwzięć innowacyjnych. Właśnie dlatego formuła spotkania nie skupiała się jedynie na prezentacjach eksperckich. Organizatorzy przewidzieli część warsztatową, podczas której przedstawiciele biznesu i nauki mogli poznać swoją działalność i określić swoje oczekiwania - względem siebie, instytucji otoczenia biznesu i administracji uczelni.

konferencja CTT foto2W dniach 20 – 22 kwietnia br. w Jachrance, gm. Serock k. Warszawy po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele Akademickich Centrów Transferu Technologii. W konferencji wzięło udział ponad
70 osób z CTT-ów z całej Polski. Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy reprezentował pracownik naszego RCI – CTT Pan Waldemar Wiśniewski.

Konferencja miała na celu wzajemne poznanie, wymianę doświadczeń, określenie perspektyw rozwojowych w procesie aktywnego prowadzenia procesu transfery wiedzy i technologii, oraz komercjalizacji wyników badań.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: